Basın

ÖMÜR GÖKSEL ROMANTİZMİN SON KALESİ

Türk Pop Müziği’nin hayatımıza girdiği o güzelim yılları anımsar mısınız? Ya 1968 – 1978 arasındaki yıllarda dilden dile dolaşan, anılarımızda kalan Ömür Göksel şarkılarını..?

“Mutluluk, Eğer Bir Gün Bırakırsan, Sen Kadehlerdesin, Kızım, Yaşadım mı Öldüm mü, Umurumda mı Dünya, Yaş Kalmadı Gözlerimde, Yanıyorum, Ağlıyormuşsun, Sevemem Artık, Ha Üç Gün Önce Ha Beş Gün Sonra, Senden Bana Yar Olanda, Unuttum, Yalvarma Boşuna” sanatçının o yıllarda liste başı olmuş şarkılarının sadece birkaçı…

1980’de ününün doruk noktasında iken yurt dışından aldığı tekliflere hayır diyemeyen Ömür Göksel, uzun yıllar Almanya, Amerika ve İtalya’da şarkı söyleyerek ülkemizi temsil etmiştir. 17 yılın ardından aramıza dönen sanatçı, çalışmalarına kesintisiz devam etti.

Müzik sektörünün düşüş kaydettiği 2006 – 2011 yılları arasında, satış grafiği çok yüksek albümlere imza atan Ömür Göksel’in bilhassa İngilizce albümleri büyük ilgi görerek, yıllar sonra ona ve özleyenlerine ikinci baharı yaşattı.

A TOUCH OF AMORE adını taşıyan That’s Amore’den You Don’t Have to Say You Love Me’ye, Can t Help Falling in Love’dan What a difference a Day Makes’e” 20. yüzyılın en güzel ve unutulmaz şarkılarından oluşan bu müzik buketi ile hep birlikte aşkların, ayrılıkların, kavuşmaların tılsımlı ve romantik dünyasına dokunacağız.

Amerika, İtalya, Almanya ve Türkiye’de hazırlanan albümde “Dean Martin, Elvis Presley, Frank Sinatra, Nat King Cole” gibi ustalardan dinlemeye doyamadığımız şarkılar, Ömür Göksel’in büyüleyici ve benzersiz yorumu ile içimizi ısıtırken bizi mazimize götürüyor.

Dinlerken çıkacağınız bu mazi yolculuğunuzda sizleri, A TOUCH OF AMORE ile baş başa bırakıyoruz.

Bir cevap yazın