Basın

Pınar Ender Çekirge Yazısı

Dünyayı salt sevgiyle, sanatıyla kodlayan bir yorumcudan yine bir başyapıt..Ömür Göksel. Yeryüzüne sanki şarkı söylemesi ve insanların onun şarkılarıyla birbirlerini daha çok sevmeleri,anımsamaları için,gönderilmiş biri.

Romantizmin küllerinde kıvılcımlar yaratan, kıvılcımları alevlere, yangınlara çeviren o eşsiz yorumlarıyla ÖMÜR GÖKSEL. Bizleri şarkılarının içine hapseden kişilik. Eğer Psikiyatrist ”Robert Jay Lifton’un” tanımladığı şekilde, yarınlara birşey bırakmak, “yaratıcı ölümsüzlük” ise sadece albümleriyle bile çoktan o mertebeye ulaşmıştır.

Ömür Göksel, gerçek anlamda bir masterpiece o. Her söylediği şarkıda tek sözcükle ” düzey” sunan, duygulara seslenen” tek yorumcumuz.. Sanatta, sevgiyi,estetiğin sonsuzluğunu tüm boyutlarıyla kucaklayabilen, sevgilerin,en büyük aşkların kalebenti olmuş o ustalık katındaki bir yorum gücüyle. Kısaca Ömür GÖKSEL.

Çekim alanına girdiğinizde o tılsımlı yorumu tüm benliğinizde duyumsayabileceğiniz benzersiz bir şarkıcı, gizlice silinen bir damla gözyaşına eşlik eden o güzel şarkılar.. çağının hep ötesinde var olmaya devam eden gerçek bir yorumcudan yine bir başka, bir başka şarkı.

Dün, bunca defa dinlemiş olmama rağmen The Musıc Played yorumunda ilk kez çok farklı bir şey yakaladım..şaşırtıcı bir ses ve ışık prizması diyebilirim buna..notalar ve harfler adeta ilahi bir alaşıma dönüşmüşlerdi o hançerede..bir an gözleriniz kapatın ve yeniden, sonra bir kez daha The Musıc Played i dinleyin..bana hak vereceksiniz..Kimse neden o yoruma erişemiyor, Ömür Göksel neden TEK..bunun yanıtı o yorumda gizli.

Bir cevap yazın